DealRoom promises to provide ease of access to deal flows across the country and networking opportunities.

Gallery

Contact

+234 806 840 3681

23 Dipeolu Street, Off Awolowo way Ikeja, Lagos State.

info@dealroomng.com

Хто Такий Продакт-менеджер І Де Його Місце В Редакції Медіамейкер

Якщо звернутися до сервісу SPEKA, то можна побачити великий розкид за зарплатами. Нарешті, важливо розуміти предметну область, де працюватиме продакт-менеджер. Можна записатися на курс Product Manager , вивчити за кілька місяців ази професії та після стажування розпочинати свою нову кар’єру. Такі курси дають вузькоспрямовані практичні навички з цієї професії. Продакти рідко беруть участь у виведенні продукту з ринку, крім двох випадків.

  • Після збору, впорядкування та узгодження вимог, бізнес-аналітик передає вимоги команді розробників.
  • Часто кандидати мають свій список компаній-фаворитів, в яких хотіли б працювати.
  • Хоча більшість респондентів (354 з 388) мають вищу освіту рівня «магістр» чи «бакалавр», 54% опитаних вважають, що освіта ніяк не вплинула на їхню роботу продакт-менеджером.
  • Кожен програмний продукт має свої KPI (внутрішні і зовнішні), значення яких відстежує продакт-менеджер та ініціює відповідні зміни.
  • Він проводить дослідження ринку, збирає зворотний зв’язок від користувачів, аналізує дані про поведінку користувачів і тренди галузі, щоб виявити потенційні можливості для розвитку продукту.

Надійний індустріальний підхід — розширяти продукт невеликими ітераціями з аналізом успіху кожної такої ітерації. Обираючи професію PM, ви вже претендуєте на керівну посаду. Але рости проджектам є куди — і в плані зарплатні, і кар’єри.

Найпопулярніші

Product-менеджер працює з цифрами, багато аналізує та знаходиться в постійному пошуку ідей удосконалення продукту. Водночас він має бути мотиватором та натхненником для колег. Важливо не просто знайти вдале рішення, а ще й переконати чому на нього варто виділити ресурси компанії. Тому в числі обов’язкових gentle expertise хорошого продакта — проактивність, лідерські якості та комунікабельність. Зв’язок між обома менеджерами схожий на зв’язок між функцією та продуктом.

Саме продакт-менеджер має забезпечити розгортання продукту, заздалегідь заклавши відповідні функціональні та нефункціональні вимоги на етапі планування. Бізнес-аналітик, як правило, не займається плануванням випуску “фіч” у продукті. https://wizardsdev.com/ Як правило, продакт бере участь в регулярному перегляді roadmap (перепланування) разом з іншими стейкхолдерами (маркетинг, менеджери команд розробників). Product Manager та Business Analyst досить родинні професії.

Чим займається продакт-менеджер

Такі фахівці особливо потрібні в ІТ-індустрії, але в інших сферах (наприклад, у харчовій промисловості) вони також затребувані. Відповідно, можна говорити про те, що в майбутньому роль продакт-менеджера характеризуватиметься поглибленням аналітичних навичок і важливістю користувацького досвіду. Інтеграція штучного інтелекту й автоматизація процесів також стануть невід’ємною частиною роботи. Крім цього, світова цифровізація вимагатиме глобальної співпраці та адаптації продуктів до різних культурних контекстів.

А підставою для відмови від нього можуть бути технічні баги чи не дуже зручний інтерфейс. Аналізуючи різні дані, продакт-менеджер доручає команді (роботу якої може організовувати проджект) впровадження змін, щоб покращити бізнес-показники. Якщо з’являється якась нова ідея, то її без проблем можна протестувати. І якість, принаймні, я говорю виходячи зі свого досвіду, страждає.

Наскільки Затребувані Продакт-менеджери

Виявляється, що найщасливіші продакти виходять з лідінженерів і всіх технарів, а найнещаснішими, за їх опитуванням, виявилися дизайнери. Тому що продакту, окрім класного дизайну, доводиться вирішувати ще купу політичних питань і креатив іде на задній план. Досвідчений продакт може знайти роботу в іншій компанії, при цьому на більш високій посаді. Деякі компанії неохоче підвищують своїх співробітників і/або не хочуть переглядати їхні зарплати.

Cashflow (бюджетування) використовується, щоб реалізувати дорожню карту продукту, визначити бюджет — де і скільки брати грошей, якими будуть витрати на маркетинг, яких фахівців наймати. На цьому етапі продакт-менеджер повинен уміти працювати з бізнес-моделлю Canvas, roadmap і cashflow. Marketing Research допомагає детально проаналізувати потенційних користувачів, конкурентів, фічі, їх ціннісні пропозиції, канали просування, бюджет, особливості виведення товару на ринок. В Україні медіанна компенсація продуктового менеджера з досвідом від року та рівнем володіння англійською Intermediate+ в червні 2022 року дорівнювала $3050 на місяць ($36,6 тис. на рік). Це коли менеджер розуміє, що в продукті можна було б покращити, приходить до команди та вони разом реалізують це. Хореограф — це людина, яка займається вивченням і викладанням танцювального мистецтва, а також постановкою танцювальних творів.

Беріть участь у мітапах та конференціях, де можна не лише розширити коло спілкування, а й дізнатися про можливості працевлаштування від компетентних експертів. Активний і цілеспрямований пошук допоможе знайти ідеальне місце для вашого старту в ролі Product Manager’a. Маркетологи і сейлзи завжди підкажуть, які конкуренти в нас зараз є, і ця інформація дозволяє Product Manager зрозуміти, які ще фічі нам потрібні і як можна поліпшити монетизацію продукту. Продакт-менеджер може поглиблювати свої знання і навички в галузі розробки продуктів, маркетингу, аналітики та інших суміжних галузей.

Корисні Ресурси Для Продакт-менеджерів

Проджект-менеджери затребувані в компаніях різного рівня та ніші. PM-ів шукають digital-агентства, великі торгові мережі і навіть поліграфії. Але найбільшу зацікавленість у кандидатів викликають, як Head of Product вакансії правило, ІТ-компанії. Вони, до речі, найчастіше відкриті до набору молодих фахівців без досвіду роботи. Наприклад, у стартапах ці ролі інколи може поєднувати одна людина — той, хто вигадав продукт.

У цьому випадку тільки перехід в іншу організацію допоможе швидше просуватися кар’єрними сходами. Для продакт-менеджера вкрай важливо знаходити глибинні потреби користувачів. Це допоможе перевіряти гіпотези, знаходити робочі рішення і закривати потреби цільової аудиторії продуктом, а отже, робити його успішним.

Можна не писати посаду, на яку претендуєте, якщо це не вказано у вимогах прямим текстом. На співбесіді можуть запропонувати іншу позицію – таке буває у великих компаніях. Рекрутер оцінить Skills Set та запропонує найкращий варіант, де ваші вміння принесуть найбільшу користь компанії. Наприклад, ви краще підійдете не на продакта, а на суміжну роль – продакт-маркетолога чи продакт-аналітика. Design Thinking – інструмент, який дозволяє швидко генерувати ідеї, створити прототип продукту з підручних засобів і протестувати його на користувачеві.

Чим займається продакт-менеджер

Стати продакт-менеджером найпростіше із суміжної спеціальності, але і з нуля цю професію освоїти реально. За допомогою якісних курсів, самонавчання і постійної практики влитися в професію можна за рік. Головне, йти в цю спеціальність із палаючими очима – інакше затриматися в ній не вийде. Як наголошують автори, якщо ви отримуєте $2000 або менше, ваша зарплата нижча, ніж у 80% опитаних продакт-менеджерів. Перший – це перейти із суміжної професії (розробник, тім-лід, тестувальник, менеджер з продажу тощо). Останній спосіб доволі складний і потребує багатьох годин навчання, проте все реально.

Ключові навички включають стратегічне мислення, управління проєктами, знання користувацького досвіду, аналітичні здібності, комунікативні навички та розуміння ринку. Інший варіант, продакт-менеджер у стартапі підписав контракт із кількома ключовими клієнтами на ринку, але продукт не злетів. Тоді його потрібно вивести з ринку, закрити контракти з клієнтами, за потреби оголосити про банкрутство.

Чим займається продакт-менеджер

Точно потрібні аналітичні навички — для створення репортів, збору даних та їхньої візуалізації. Це медіана заробітних плат за даними з 298 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Продакт-менеджер» і за схожими запитами-синонімами «Продукт-менеджер», «Product manager», «Product owner» та ін. Тобто, основна ціль роботи проєктного менеджера зводиться до досягнення результату з дотриманням конкретних часових та фінансових меж. Принципові відмінності між Product Manager та Project Manager закладені в самих назвах цих співзвучних професій.

Чим займається продакт-менеджер

Одне з найважливіших завдань новопризначеного менеджера протягом перших кількох тижнів — проведення зустрічей і знайомств із зацікавленими сторонами у всій організації. Пройшла шлях від копірайтера до Product Marketing Manager-a. SPEKA ділиться даними дослідження про те, скільки заробляють українські продакт-менеджери в IT та від чого це залежить.

Admin

Author

Admin

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *